Przestępcy, którzy mają na swoim koncie poważne wykroczenia, są w stanie wiele zrobić, by uciec przed policją. Doskonale wiedzą, że w momencie złapania czeka ich pożegnanie z wolnością. Ta perspektywa mocno rozbudziła wyobraźnię 44-latka z Koła (woj. wielkopolskie), który uciekał przed policją w iście hollywoodzki sposób.

Policja kryminalna na tropie

Kolscy policjanci trafili na miejsce pobytu 44-latka poszukiwanego dwoma listami gończymi. Funkcjonariusze udali się na miejsce w celu zatrzymania przestępcy, który miał na swoim koncie liczne kradzieże, uszkodzenia mienia i znieważenie policjanta.

Poszukiwany mężczyzna zorientował się, że policja znalazła się pod jego mieszkaniem nieprzypadkowo. W końcu był poszukiwany od dłuższego czasu i czekało go więzienie, przed którym starał się uciec. Przestępca przebywał w mieszkaniu wraz z kolegami i zapewne wspólnymi siłami zorganizowali próbę ucieczki.

Mężczyźni początkowo utworzyli przy drzwiach barykadę mającą na celu utrudnienie policjantom dostania się do mieszkania. Funkcjonariusze oczywiście od razu porzucili uprzejmości, przechodząc do czynów siłowych.

Lina z pościeli i kabli okazała się niewystarczająca

Policja była w trakcie wyważania drzwi, zasłaniając jedyną cywilizowaną drogę ucieczki. Sprytny 44-latek wpadł na pomysł związania ze sobą prześcieradła i pościeli. Kiedy prowizoryczna lina wciąż była za krótka, dodał do konstrukcji znalezione w domu kable.

Ucieczka oknem niestety nie była trafionym pomysłem, o czym przestępca w porę się przekonał. Ostatkiem sił wpadł na pomysł ucieczki przez dach. Nie było to jednak takie proste z braku konkretnego wyjścia. 44-latek spróbował więc wybić dziurę w stropie.

Tymczasem policjanci wyłamali drzwi, odsunęli barykadę i zatrzymali 44-latka. Mężczyzna nie miał zamiaru się poddawać. Zaatakował funkcjonariuszy, którzy na szczęście byli na to przygotowani.

Akcja policjantów zakończyła się podwójnym sukcesem, gdyż w mieszkaniu znajdował się jeszcze jeden poszukiwany mężczyzna. Policjanci znaleźli ponadto 12 gramów marihuany. Lista przestępstw poszukiwanego 44-latka wydłużyła się o posiadanie narkotyków i napaść na funkcjonariuszy. Obecnie przebywa w areszcie tymczasowym. Za przewinienia grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.