Tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio już za nami. Warto wspomnieć, że podczas Igrzysk Olimpijskich 2020 swój debiut miała mieszkanka Jarocina — Patrycja Adamkiewicz. Jak wspomina swoją sportową przygodę w Tokio?

Zdolna zawodniczka taekwondo

Patrycja Adamkiewicz to 23-letnia zawodniczka taekwondo urodzona w Jarocinie. Taekwondo jest jej prawdziwą pasją — Patrycja ten sport uprawia już od 15 lat. Na swoim koncie ma także sukcesy: 3 brązowe medale, w tym jeden zdobyty na Mistrzostwach Europy w 2018 roku, oraz jeden srebrny, zdobyty w międzynarodowych rozgrywkach w Tajpej w 2017 roku.

W tym roku Patrycja Adamkiewicz mogła pochwalić się wyjątkowym sukcesem, gdyż zakwalifikowała się na zawody w Tokio. Igrzyska Olimpijskie to przecież najbardziej prestiżowy turniej sportowy na świecie! Mimo tego sportsmenka nie kryje swojego rozczarowania.

Przegrana z reprezentantką Chin

Patrycja udział w igrzyskach zakończyła po jednej walce — przegrała z Zhou Lijun. Co ciekawe, obie zawodniczki miały okazję konkurować ze sobą przy okazji innych wydarzeń sportowych. W większości to Polka okazywała się lepsza. Tym razem jednak szczęście jej nie dopisało. Chinka wygrała pojedynek punktacją 17:31.

Mimo że dla Polaków i przede wszystkim mieszkańców Jarocina, sam udział Patrycji w igrzyskach w Tokio jest ogromnym sukcesem. To jedyna reprezentantka Jarocina, która może pochwalić się udziałem w prestiżowym turnieju. Sportowcy inaczej jednak postrzegają sukcesy, a ich jedynym celem jest zwycięstwo. Doskonale widać to w relacji udostępnionej przez samą Patrycję, dzień po powrocie z Tokio.

Młoda zawodniczka taekwondo nie kryła swojego rozczarowania. I chociaż starała się być dla siebie wyrozumiała, nie tłumiła swoich emocji, podkreślając swoją porażkę. Zaznaczyła również, że takie zawody sportowe wywołują ogromną presję na uczestnikach i chociaż każdy marzy o zwycięstwie, nie zawsze jest to możliwe.

Patrycja zapowiedziała także, że będzie starać się o ponowną kwalifikację na przyszłe igrzyska, które odbędą się w Paryżu już za 3 lata. Mocno kibicujemy naszej jarocińskiej sportowej dumie! Jesteśmy przekonani, że zawodniczka taekwondo jeszcze pokaże, na co ją stać.