W ciągu ostatniego tygodnia na terenie gminy Jarocin przeprowadzane są wybory sołtysów oraz przewodniczących osiedli. W jednodniowym głosowaniu, które miało miejsce wczoraj, mieszkańcy mieli okazję wybrać dwie nowe rady sołeckie oraz jedną kierowniczą ekipę osiedlową. Dzisiejszy dzień kontynuuje wyborczy maraton.

Te wybory są o tyle istotne, że to właśnie teraz decyduje się o składzie 23 rad sołeckich oraz 15 zarządów osiedli. To ważny moment dla lokalnej społeczności gminy Jarocin, który determinuje jej najbliższą przyszłość.

Podczas wczorajszych zebrań sołeckich i osiedlowych, mieszkańcy dokonali wyboru nowego sołtysa Cząszczewa oraz przewodniczącej osiedla 700-lecia. Na Ługach nie doszło natomiast do zmian – przewodniczący utrzymał swoją pozycję.

Monika Macioszczyk została wybrana na nową panią sołtys w Cząszczewie, natomiast w radzie sołeckiej znaleźli się Paweł Koterba, Wiesław Wieliński i Jan Wolniak.

Z kolei osiedle 700-lecia w Jarocinie będzie teraz reprezentowane przez przewodniczącą Karolinę Grygiel. Jej pomocnikami w zarządzie będą Daria Januzik, Agnieszka Wyrwińska, Jakub Staszak i Renata Wyremblewska. Na osiedlu Ługi pozycję przewodniczącego utrzymał Marcin Rakoczy, a w zarządzie osiedla dołączyli do niego Anna Bartkowiak, Albert Grześkowiak, Leszek Gronowski i Leszek Grodzki.

Dzisiaj, 18 czerwca o godzinie 18:00, dalsze zebrania wyborcze będą miały miejsce w Roszkowie oraz na jarocińskich osiedlach Stare Miasto i 1000-lecia.