Jarocin szykuje się do potężnej inwestycji. Miasto planuje przebudowę kilkudziesięciu miejskich dróg, a praca nad modernizacją potrwa 3 lata.

Jarociński Program Budowy Dróg Lokalnych i Osiedlowych

Jarocin się rozwija i nie da się tego ukryć. Mieszkańcy miasta tym bardziej ucieszą się z modernizacji, która będzie zauważalna praktycznie dla każdego. Nowoczesne drogi miejskie, wymiana rur kanalizacji deszczowej, oświetlenie — prace nad renowacją pierwszych ulic rozpoczną się jeszcze w tym roku.

W sumie aż 45 dróg doczeka się modernizacji. Prace potrwają do 2023 roku. Stopniowo będą wymieniane drogi przy określonych ulicach. Plan remontów poszczególnych ulic podano do wiadomości publicznej, dlatego mieszkańcy będą wiedzieć z wyprzedzeniem, gdzie spodziewać się ewentualnych utrudnień.

Na ten rok przewidziano remont 23 ulic. W kolejnych latach odnowione zostaną kolejne 22 ulice. Są to drogi często uczęszczane, dlatego renowacja przyczyni się do wzrostu komfortu mieszkańców i z pewnością upiększy miasto. Prace zaplanowane na 2021 rok już rozpoczęto. Pierwsza w kolejności ulica Jesionowa już jest w remoncie. Następna w kolejności jest ulica Polna.

Jarocin bez dofinansowania

Tego rodzaju renowacje w przestrzeni miejskiej z reguły wspiera Unia Europejska. Jarocin nie uzyskał finansowego wsparcia. Jak podaje rzecznik Rady Miasta, w budżecie Jarocina są pieniądze, które można przeznaczyć na remont dróg.

Dzięki temu, że po kolei remontuje się pojedyncze ulice, mieszkańcy Jarocina nie będą musieli zmagać się ze znacznymi utrudnieniami w ciągu nadchodzących 3 lat.