Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, przedstawia plany na budowę nowej arterii drogowej. Ma ona za cel połączyć Jarocin z Goliną, a jej przebieg ma być ustalony poprzez konsultacje społeczne. Do dyspozycji mieszkańców miasta są trzy potencjalne warianty trasy.

W ciągu ostatnich kilku lat, na terenie gminy Jarocin, powstało już kilka łączników drogowych. Największym osiągnięciem jest zrealizowane przedsięwzięcie polegające na utworzeniu sieci dróg łączących centrum miasta, reprezentowane przez ulicę Wrocławską, z nowym węzłem obwodnicy Jarocina. Teraz jednak burmistrz Adam Pawlicki zapowiada inwestycję w kolejny łącznik drogowy. Tym razem chodzi o trasę mającą połączyć Jarocin z Goliną.

Celem budowy nowej obwodnicy jest odciążenie ruchu tranzytowego w Jarocinie oraz Golinie. Wcześniej wprowadzone rozwiązania infrastrukturalne, jak nowe łączniki i ronda, znacznie usprawniły komunikację miejską i ułatwiły poruszanie się po Jarocinie. Burmistrz Pawlicki z pełnym przekonaniem deklaruje, że nowy łącznik drogowy między Jarocinem a Goliną przyniesie podobne korzyści.