Znane jest już miejsce i termin przeprowadzenia Marszu Miliona Serc, w którym uczestniczyć będą mieszkańcy powiatu jarocińskiego. Zgodnie z informacjami, które zostały udostępnione przez organizatorów, marsz odbędzie się 1 października i przejdzie przez liczne ulice stolicy Polski – Warszawy.

Wspomniany marsz zaplanowano na dwa tygodnie przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Pierwsze wiadomości o planach organizacji tego wydarzenia pojawiły się pod koniec lipca 2023 roku i pochodziły od lidera Platformy Obywatelskiej. Od tego momentu politycy tworzącej Koalicję Obywatelską oraz osoby publicznie popierające tę partię zachęcają do aktywnego udziału w tym wydarzeniu.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, na której obecna była posłanka Mariusz Witczak oraz kandydatka na posła z listy Koalicji Obywatelskiej PO Urszula Wyremblewska-Korzyniewska, zachęcano mieszkańców powiatu jarocińskiego do udziału w Marszu Miliona Serc w Warszawie. Przypomniano również o podobnym marszu, który odbył się 4 czerwca w trzydziestą czwartą rocznicę wyborów kontraktowych do Sejmu.

Donald Tusk, na swojej stronie internetowej, odwołał się do uczestników tamtego marszu: „4 czerwca daliście Polsce nadzieję, więc proszę dajmy 1 października nie tylko nadzieję, ale też pełną wiarę w zwycięstwo”.