W tegorocznej, piętnastej edycji Rajdu Pojazdów Zabytkowych w Jarocinie, udział wzięło ponad 80 ekip. Wielbiciele motoryzacji z minionych epok przybyli do Jarocina z różnych zakątków Wielkopolski, by wyruszyć stamtąd na trasę prowadzącą do Pleszewa.

Wśród uczestników rajdu była załoga z Trzebnicy na Dolnym Śląsku, która rok wcześniej podziwiała wystawione samochody osobowe. Tym razem postanowili oni wziąć udział w wydarzeniu, przyprowadzając swoją ciężarówkę marki Star 200. Ta polska ikona transportu, ozdobiona oryginalnym malowaniem, przyciągała spojrzenia obserwatorów, a niektórym starszym widzom przywoływała dawne wspomnienia, które poruszały ich do łez.

Ożywione dyskusje o przeszłości motoryzacji towarzyszyły temu wydarzeniu. Głosy podziwu wywoływały takie modele jak Kos czy MZ – legendarny motocykl produkcji wschodnioniemieckiej, który był marzeniem wielu miłośników dwóch kół w tamtych czasach. Jeden z uczestników rajdu przyznał, że zakupił swój egzemplarz MZ 250 aż na Węgrzech i jest to dla niego idealna ucieczka od życia codziennego.