Jedno ze zdarzeń drogowych, które miało miejsce w lesie położonym nieopodal miejscowości Tarce, na drodze prowadzącej do Lubini Małej, zakończyło się tragicznym finałem. Doszło tam do kolizji dwóch pojazdów: ciężarówki oraz samochodu osobowego, a wynik tego zdarzenia to jedna ofiara śmiertelna.

Do dramatycznego incydentu doszło tuż przed 20.00 na jednym z odcinków ruchliwej trasy wojewódzkiej o numerze 443. Na zakręcie tej drogi, lokalizowanym za Tarcami i prowadzącym do Lubini Małej, doszło do kolizji. Peugeot, będący samochodem osobowym, uderzył w ciężarówkę marki Man, która przewoziła inny pojazd.

Natychmiast po wypadku na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratunkowe. W skład interweniujących weszła załoga karetki pogotowia oraz strażacy z trzech różnych jednostek: z JRG Jarocin, OSP Dobieszczyzna i OSP Tarce. W działania ratunkowe zaangażowani byli także policjanci.

Niestety mimo szybkiej reakcji służb, nie udało się uratować życia jednej z osób biorących udział w tym tragicznym zdarzeniu. Kierujący samochodem osobowym zginął na miejscu. Jego obrażenia były na tyle poważne, że służby ratunkowe zdecydowały o odstąpieniu od dalszych prób reanimacji i stwierdziły zgon.