W najbliższym czasie, miasto Jarocin tętnić będzie emocjami związanymi z rajdami. Już w ten weekend, jego ulice ponownie zamienią się w trasy do rywalizacji, a miasto na chwilę stanie się niekwestionowaną stolicą polskiego rajdowania. Czeka nas bowiem druga odsłona wydarzenia o nazwie Rally and Race Rajdu Jarocińskiego.

Pierwsza edycja tej imprezy pozostawiła niezapomniane wspomnienia w sercach wielu Jarociniaków. Organizatorzy docenili ciepłe przyjęcie oraz frekwencję podczas wydarzenia i postanowili ponownie przynieść rajdowe emocje do naszego miasta. W najbliższy weekend, mieszkańcy Jarocina ponownie będą mieli okazję poczuć atmosferę prawdziwej rajdowej rywalizacji.

Również i tym razem, impreza potrwa dwa dni. Sobota 6 lipca przyniesie paradę kierowców na jarocińskim rynku, oficjalne rozpoczęcie wydarzenia oraz honorowy start. Całość zaplanowano na godzinę 20:30.

Na prawdziwy rajdowy spektakl przyjdzie nam jednak poczekać do niedzieli 7 lipca. Już od godziny 8:00 funkcjonować będzie park serwisowy, a pierwszy odcinek specjalny rozpocznie się o godzinie 9:18. Cały dzień upłynie na rywalizacji na sześciu odcinkach specjalnych, które rozgrywane będą poza miastem. Zakończenie tego etapu przewiduje się na godzinę 15:30. Głównym punktem niedzielnego programu będzie miejski superoes w centrum Jarocina, który rozpocznie się o godzinie 16:00. Wydarzenie zakończy ceremonia wręczenia nagród najlepszym kierowcom, która odbędzie się na jarocińskim Rynku około godziny 18:15.