Zaplanowany na ostatni weekend sierpnia mecz piłkarski między drużynami Jarota Jarocin i Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, który miał stanowić część piątej kolejki IV ligi, nie odbędzie się zgodnie z pierwotnym harmonogramem. Spotkanie miało pierwotnie miejsce w sobotę 26 sierpnia o godzinie 17:00.

Ale czemu dojdzie do zmiany terminu spotkania między Jarotą Jarocin a Ostrovią? Przyczyną jest kolidujący termin meczu żużlowego I ligi, jaki miał odbyć się tego samego dnia pomiędzy Arged Malesą Ostrovią Ostrów Wielkopolski a ROW Rybnik. Te dwie drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego korzystają ze wspólnego stadionu, co oznacza, że jedna z nich musiała oddać swoją pierwotną datę – tu pokrzywdzonym okazała się piłkarska frakcja Ostrovii.

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej już wyznaczył nowy termin dla spotkania Ostrovii z Jarotą. Teraz mecze odbędzie się w środę, 6 września, a pierwszy gwizdek arbitra na stadionie w Ostrowie Wielkopolskim usłyszymy o godzinie 17:30. To oznacza, że obie drużyny zostaną zmuszone do rozegrania trzech meczów w ciągu jednego tygodnia.

Ponieważ mecz zaplanowany na ten weekend został odwołany, drużyna Jarota Jarocin będzie miała wolny weekend. Następne spotkanie graczy trenowanych przez Piotra Garbarka zaplanowane jest na niedzielę 3 września. Tym razem przeciwnikiem JKS-u będzie Wiara Lecha Poznań a początek meczu zaplanowany jest na godzinę 16:00.