Producenci kosmetyków próbują wmówić nam, że wystarczy dobry krem, a nasze problemy ze zmarszczkami, wypryskami i przebarwieniami znikną, jak ręką odjął. To oczywiście niemożliwe. Polecane kremy do twarzy i ciała istotnie mogą mieć korzystny wpływ na nasz wygląd, ale nie zdziałają cudów. Zwłaszcza jeśli nie będziemy dbać o swoje zdrowie. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę w codziennej pielęgnacji.

Czynniki, które przyspieszają starzenie się skóry

Zdrowa starość nie jest taka zła, jak może się wydawać. Problem tkwi natomiast nie w wieku, a w naszym postępowaniu. Czasami możemy sobie poważnie zaszkodzić, a skutki niedbania o siebie staną się widoczne na długo przed osiągnięciem wieku podeszłego. Skupiając się na skórze człowieka, nie możemy nie wspomnieć o dwóch najbardziej wyniszczających czynnikach, na które składa się słońce i alkohol. Jeśli chcesz w młodym wieku wyglądać staro, nie żałuj sobie słońca i alkoholu. Wysuszona skóra, głębokie i widoczne zmarszczki, nieestetyczne przebarwienia: to największe skutki regularnego eksponowania ciała na działanie słońca i spożywania alkoholu. Warto wspomnieć, że picie okazjonalne także może mieć fatalny wpływ na wygląd naszej skóry.

Nieodpowiednia dieta i problemy hormonalne

Zdarza się, że niezadowoleni z wyprysków na skórze, stosujemy coraz to nowsze kosmetyki, a dodatkowo korzystamy z pomocy dermatologów, chętnie wypisujących w ciemno różnego rodzaju antybiotyki. Tymczasem droga do zdrowej skóry powinna wyglądać inaczej. Skóra poprzez wypryski i przebarwienia daje nam znać, że coś dzieje się w organizmie. To sygnał, by wykonać podstawowe badania krwi, w tym tarczycy. Należy również zbadać poziom hormonów, które najczęściej odpowiadają za zły stan cery.

Dla naszego wyglądu istotna jest również odpowiednia dieta. Spokojnie, nie zmuszamy Was do spożywania wyłącznie warzyw i owoców. Chodzi o to, że każdy człowiek inaczej reaguje na określone produkty spożywcze. Warto sprawdzić, jakie jedzenie sprawia, że wyglądamy i czujemy się gorzej.