Sytuacja pogodowa w powiecie jarocińskim jest niepokojąca, ponieważ region ten nawiedza silna burza. Strażacy już odnotowali pierwsze działania, które były wymagane w związku z nawałnicą. Zajmują się oni usuwaniem drzew, które zostały przewrócone przez silny wiatr, oraz z pompy wyprowadzają wodę z piwnic, które uległy zalaniu.

Burza rozszalała się nad Jarocinem i jego okolicami, co skutkowało pierwszymi wezwaniami do interwencji ze strony straży pożarnej. Jednym z miejsc, gdzie strażacy musieli interweniować, była droga między Goliną a Potarzycą, gdzie leżało przewrócone drzewo. W tym momencie dostają wielokrotne zgłoszenia z samego Jarocina. Zostali wezwani m.in. do pompy w celu usunięcia wody z zalanych piwnic. Prace nad wypompowaniem wody trwają szczególnie intensywnie na osiedlu Rzeczypospolitej w Jarocinie, gdzie woda dostała się do garaży. Informacje od naszych czytelników wskazują również na zalanie parkingu na ulicy Św. Ducha w Jarocinie.

Jarocińska Straż Pożarna dotychczas odnotowała 9 różnych interwencji związanych z usuwaniem skutków burzy. Ratownicy musieli zmierzyć się między innymi z powalonymi drzewami, które blokowały drogi oraz z koniecznością wypompowania wody z zalanych piwnic. Interweniowali m.in. w Golinie, na ulicach Ciświca i Handlowa w Jarocinie oraz w Prusinowie i Magnuszewicach.

Woda została wypompowana także na ulicach Długiej i Zagrodowej w Jarocinie oraz na osiedlu Rzeczypospolitej. W akcji brało udział aż 10 zastępów straży pożarnej.