Ulica Wrocławska w Jarocinie stała się miejscem niebezpiecznego zdarzenia drogowego, do którego doszło z winy kierowcy ciężarówki. Z powodu chwili nieuwagi 46-letniego mężczyzny za kierownicą Scani, doszło do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Sytuację skomplikowało to, że wszystkie służby ratunkowe musiały interweniować na miejscu.

35-letni mieszkaniec gminy Koźmin Wielkopolski jechał Renault Clio i jako ostatni zatrzymał się na drodze. Niestety, nie uchroniło go to przed zderzeniem. Kierujący Scanią nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył auta mężczyzny. Siła uderzenia była tak duża, że Renault Clio przemieściło się na lewy pas ruchu. Tam zderzyło się z ciężarówką Iveco, prowadzoną przez 34-letniego mieszkańca gminy Jarocin. Do końca dramatycznej sekwencji wydarzeń doszło, gdy samochód osobowy wpadł do rowu – relacjonuje asp. sztab. Karina Migalska-Cepa z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Mimo groźnego wyglądu zdarzenia, na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Sprawca kolizji, 46-letni kierowca ciężarówki pochodzący z województwa mazowieckiego, został ukarany mandatem. Na miejscu zdarzenia obecne były służby ratownicze: Zespół Ratownictwa Medycznego oraz dwie jednostki straży pożarnej.