Siedzibę w Jarocinie ma fantastyczna fundacja Ogród Marzeń, która regularnie organizuje świetne wydarzenia i aktywnie wspiera swoich podopiecznych. Komu pomagają członkowie fundacji? Jak poradzili sobie z pandemią? Zapraszamy do czytania!

Fundacja Ogród Marzeń

Jarocińska fundacja o wdzięcznej nazwie Ogród Marzeń powstała z chęci pomocy dzieciom i młodzieży z Jarocina. Członkowie fundacji nie tylko pomagają zdobywać środki na leczenie i rehabilitację potrzebujących dzieci, ale również pomagają rozwijać skrzydła i spełniać marzenia.

Dzięki fundacji dzieci i młodzież mogą pielęgnować w sobie marzenia i rozwijać swoje talenty. Takie wsparcie jest szczególnie cenne w dzisiejszych czasach, kiedy zapracowani rodzice nie mają ani czasu, ani pieniędzy, by zapewniać swoim pociechom dostęp do różnych możliwości rozwoju.

Założycielem fundacji jest Piotr Piorowicz, który w ten sposób postanowił świętować 20-lecie Gazety Jarocińskiej, gdzie pracuje jako redaktor naczelny. Jak sam mówi, Gazeta zawsze wspierała innych i starała się pomagać potrzebującym. Pracownicy Gazety Jarocińskiej również nie mogli narzekać na brak wsparcia, dzięki czemu fundacja Ogród Marzeń okazała się prawdziwym sukcesem.

Ciężki czas pandemii

Niestety w zeszłym roku fundacja musiała mocno ograniczyć swoją działalność. W związku z tym szerokie grono podopiecznych nie mogło uczestniczyć we wspólnych spotkaniach i wydarzeniach. Odwołano nawet coroczny Obóz Łowców Przygód, co było bardzo przygnębiające zarówno dla dzieci, jak i dla organizatorów.

Na szczęście najgorszy czas jest już za nami, a w lipcu podopieczni fundacji Ogród Marzeń ponownie mogli się spotkać. Miejsce spotkania było nietypowe — pod mostem kolejowym w Brzostowie. Dla uczestników spotkania przygotowano atrakcję, na którą długo czekali. Jarocińska Kolej Drezynowa umożliwiła grupie wymarzony przejazd drezyną.

Kolejną atrakcją było również ognisko i długo wyczekiwana możliwość spotkania się w znanym i lubianym gronie. W tym czasie odbyły się także 3 imprezy, ponieważ aż trójka podopiecznych wkraczała w dorosłość. Członkowie fundacji Ogród Marzeń zadbali, by solenizantom nie zabrakło powodów do radości.