Jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (JPWiK) wdraża projekt budowy nowych studni głębinowych. Na ten cel spółka uzyskała atrakcyjną ofertę pożyczki od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Elżbieta Kostka, dyrektor techniczny w JPWiK, zaznacza, że sieć kanalizacyjna jest dostępna dla ponad 99% obywateli gminy Jarocin. Wyraziła także determinację firmy w dążeniu do zapewnienia mieszkańcom dostaw wody o odpowiedniej jakości i pod adekwatnym ciśnieniem. Twierdzi, że dzięki tej strategii mieszkańcy nie będą musieli martwić się niedoborami wody.

Zgodnie z tym, firma przeprowadziła analizę stanu technicznego 25 istniejących studni głębinowych na terenie gminy. Elżbieta Kostka mówi, że był to impuls do planowania nowych inwestycji związanych z zarządzaniem wodą.

Plan JPWiK zakłada konstrukcję 10 nowych studni głębinowych. Roboty budowlane nad trzema z nich rozpoczęły się w ubiegłym roku, z dwiema lokalizacjami w Jarocinie i jedną w Potarzycy.

Spółka PWiK wyraża swoje przekonanie, że dzięki tym inwestycjom mieszkańcy gminy nie będą musieli obawiać się braku dostępnej wody w przyszłości. Prace te mają na celu zagwarantowanie dostępności wody dla mieszkańców gminy Jarocin przez kilkadziesiąt lat.

W grudniu 2023 r., spółka uzyskała niskooprocentowaną pożyczkę z możliwością umorzenia do 30% kapitału od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację planowanej inwestycji.