Popularny za swój punkowy image Paweł Kukiz, samookreślający się jako „antysystemowy”, teraz jest kandydatem do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Te doniesienia nie umknęły uwadze Krzysztofa Skiby, który postanowił wykorzystać okazję do wrzucenia kolejnego żartu na temat swojego dawnego kolegi z punkowej sceny muzycznej, byłego lidera grupy Piersi. Nie było to jednokrotne wystąpienie – Skiba już wcześniej nie stronił od docinania Kukizowi.

W trakcie obecnego roku, Krzysztof Skiba już kilkakrotnie publicznie skrytykował Pawła Kukiza. Na przykład, w kwietniu za pośrednictwem mediów społecznościowych wyraził swoje zdanie, że Kukiz „nie angażował się w politykę dla drobnych zarobków, ale dla milionów otrzymywanych od premiera”. W czerwcu, podczas swojego udziału w programie „Onet Rano”, wokalista grupy Big Cyc wygłosił opinię, że Kukiza wymanewrował Jarosław Kaczyński „jak niewielkiego chłopca”.

Skiba z komentarzem: „Obecnie jest tylko politykiem. To jest smutne, bo kiedyś pokazał się jako dobry artysta i wokalista. Sposób, w jaki prowadził swoją partię, doprowadził ją do stanu, gdzie nie ma już nikogo z jej pierwotnego składu. Prezes Kaczyński grę polityczną przeprowadzał jak szachy, a Kukiz jakby grał w warcaby – i tak właśnie to się zakończyło. Przegrał z nim tak gładko jak mały chłopiec. Cała sytuacja jest po prostu smutna” – wyznał Skiba.