Na ulicach Jarocina doszło do niepokojącego incydentu. Jedna z młodocianych mieszkanek miasta, mająca 14 lat, znalazła się w potencjalnie śmiertelnym niebezpieczeństwie, kiedy spacerowała w pobliżu swojego domu. Bezpański pies rasy amstaff, który był w stanie agresywnym, niespodziewanie przeskoczył przez ogrodzenie jednego z prywatnych terenów.

To przerażające wydarzenie miało miejsce we wtorek, 6 września, mniej więcej o godzinie 15:00 na ulicy Podchorążych. Młoda dziewczyna, która była atakowana przez tego groźnego psa, była właśnie na przechadzce ze swoim własnym zwierzęciem.

Sytuację opisuje ojciec nastolatki: „Moja córka podniosła naszego psa do góry i szybkim krokiem przechodziła obok ogrodzenia. Przebiegła jeszcze przez ulicę. Wtedy pies wyskoczył z podwórka i zaatakował moją córkę, gryząc ją w rękę”.

Po ataku, 14-latka została natychmiast przewieziona do pobliskiego szpitala. Na szczęście, mimo wszystko, odniesione przez nią obrażenia nie były zbyt poważne.

Lokalne media podkreślają, że ten sam amstaff już w maju tego roku zaatakował innego psa, który był wtedy na spacerze z tą samą dziewczynką.