Mariusz Witczak, kandydat Koalicji Obywatelskiej Platformy Obywatelskiej, oficjalnie rozpoczął swoją kampanię wyborczą w Jarocinie przed wyborami parlamentarnymi w 2023 roku. Witczak podkreśla, że Jarocin jest dla niego kluczowym punktem na mapie okręgu numer 36.

Koalicja Obywatelska zgłosiła swoich reprezentantów do rywalizacji o miejsca w Sejmie i Senacie. Na czele listy kandydatów KO w okręgu wyborczym nr 36, obejmującym tereny Kalisza i Leszna, znajduje się obecny poseł – Jarosław Urbaniak.

Mariusz Witczak, który podczas poprzednich wyborów był „jedynką” Platformy Obywatelskiej w regionie, tym razem wystartuje z siódmego miejsca na liście kandydatów. Swoje plany i założenia na przyszłą kadencję prezentował podczas konferencji prasowej w Jarocinie. Wśród osób towarzyszących mu na spotkaniu byli między innymi lider lokalnych struktur PO, były burmistrz i starosta, a także radny powiatowy Stanisław Martuzalski.

Witczak szczególnie podkreśla znaczenie Jarocina dla jego działalności politycznej. Jego zdaniem, to niewielkie miasto w okręgu kalisko-leszczyńskim jest miejscem, gdzie ma przyjemność od czterech lat współpracować na co dzień z mieszkańcami.