Kandydatka do europarlamentu ze strony Prawa i Sprawiedliwości, Marlena Maląg, dała start swojej oficjalnej kampanii wyborczej w Kaliszu. Wcześniej pełniła funkcję ministra rodziny i polityki społecznej, a teraz zasiada na ławach Sejmu jako posłanka PiS. Bezpieczeństwo rodzin w Polsce to dla niej priorytet.

Na scenie ustawionej przed teatrem w Kaliszu w sobotnie popołudnie, Marlena Maląg oficjalnie rozpoczęła swoją drogę do Parlamentu Europejskiego. Na liście kandydatów Prawa i Sprawiedliwości zajmuje trzecią pozycję w naszym okręgu, jednak jest ona pierwszą reprezentantką Wielkopolski.

9 czerwca odbędą się wybory, które zdaniem Maląg, będą miały wpływ na przyszłość zarówno Polski, jak i całej Europy. Zastanawia się głośno, czy Polska będzie mogła pozostać niezależna i samodzielna czy stanie się uzależniona od decyzji podejmowanych w Brukseli czy Berlinie.

Zdecydowanie sprzeciwia się Zielonemu Ładowi, Paktowi Migracyjnemu oraz dyrektywie budowlanej, co podkreśliła podczas swojego przemówienia. Marlena Maląg wyraźnie zaznacza, że dla niej na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo polskich rodzin.