Mieszkańcy Jarocina w kwietniu i maju tego roku mieli okazję wziąć udział w sondażu przygotowanym przez Pracownię Badań Opinii Publicznej. Sondaż dotyczył poziomu zadowolenia z rozwoju gminy i inwestycji podejmowanych przez władze Jarocina. Okazało się, że zdecydowana większość respondentów oceniła gminę bardzo wysoko.

Jak się żyje w Jarocinie?

Dynamiczny rozwój to być albo nie być dla każdej gminy — od tego zależy, jak dobrym miejscem do życia będzie. A poziom zadowolenia mieszkańców także ma wpływ na rozwój miast, na przykład poprzez napływ ludności. Kilka miesięcy temu postanowiono sprawdzić, jak ludziom żyje się w Jarocinie. Czy są zadowoleni z dostępu do komunikacji miejskiej, rozrywki i sklepów? Jak oceniają podejmowane przez gminę inwestycje? Sondaż zrealizowany przez Pracownię Badań Opinii Publicznej wykazał, że aż 91% mieszkańców gminy jest zadowolonych z życia w mieście. Niestety nie podano, ile osób wzięło udział w sondażu, ale zakładamy, że liczba respondentów była wystarczająco duża, by badanie uznać za miarodajne.

Jarocin nie spoczywa na laurach

Rozwój Jarocina w ostatnich latach mocno przyspieszył. Samorząd nie skupia się wyłącznie na popularności muzycznego festiwalu w Jarocinie, ale stara się wykorzystać również inne mocne strony miasta i gminy. Zainwestowano w nowe ścieżki rowerowe, remonty dróg, modernizacje obiektów kulturalnych i wzbogacenie lokalnych terenów zielonych. Wszystkie te inwestycje dostrzegła lokalna społeczność, a przynajmniej tak wynika z sondażu. Wygląda na to, że ten pozytywny odzew będzie motorem napędowym dla władz Jarocina, gdyż miasto szykuje kolejne inwestycje. Jedną z nich będzie klaster energii, który pozwoli uniezależnić gminę od dostaw energii elektrycznej z zewnątrz.