W sieci niedawno udostępniono projekt wyjątkowego budynku, który wkrótce ma powstać w Jarocinie. Celem nowej inwestycji jest budowa wielofunkcyjnego miejsca. Zaprojektowany budynek ma bardzo ciekawą fasadę, która przypomina muzyczną pięciolinię.

Projekt SRDK Architekci Studio Śródka

Za oryginalny projekt nowej perełki Jarocina odpowiadają architekci z SRDK Architekci Studio Śródka. Nowoczesny budynek będzie miał 3 poziomy i zagospodarowane podziemie. Dodatkowo będzie podzielony na różne części. Około 185 metrów kwadratowych zajmie powierzchnia biurowa, a 263 metry kwadratowe powierzchnia usługowa.

Biura zajmą dwa ostatnie piętra, a na pierwszym poziomie znajdą się lokale usługowe. Szczególnie internująca wydaje się otwarta przestrzeń przeznaczona na cele wystawiennicze i targowe.

Projekt uwzględnia również przestrzeń, która obecnie nie ma konkretnego przeznaczenia. Będą to pomieszczenia, które zostaną zagospodarowane już po oddaniu budynku do użytku. Dzięki temu budynek istotnie będzie wielofunkcyjny i z pewnością uświetni miasto.

Jarocin miastem muzyki

To bardzo fajne, że miasto Jarocin podkreśla swoje muzyczne zaangażowanie. Od muzycznych festiwali po muzyczne place zabaw i liczne akcenty związane z muzyką. Projekt nowego budynku w Jarocinie wskazuje, że miasto zyska kolejną perełkę.

Według planów budynek ma charakterystyczną fasadę, która wygląda jak wielka pięciolinia. Na jednej ze stron pojawił się również zapis nutowy piosenki zespołu Republika — Moja Krew.

Co najciekawsze, ruch aut został skierowany pod ziemię, by nie psuć uroku i klimatu przestrzeni na zewnątrz budynku. W pobliżu powstanie kolejny w Jarocinie muzyczny plac zabaw. Dach kompleksu uświetni zieleń i oryginalne zadaszenie. Nowoczesna konstrukcja będzie również wykorzystywała energię odnawialną za pomocą umieszczonych na dachu paneli fotowoltaicznych.

Zarówno sam budynek, jak i teren wokół niego, będzie świetnym miejscem do organizowania wydarzeń i eventów.