Po kilku dniach oczekiwania, Ochotnicza Straż Pożarna (OSP) w Jarocinie stała się właścicielem zupełnie nowego, średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Nowy pojazd pozwoli druhom na jeszcze skuteczniejsze i szybsze reagowanie na sytuacje awaryjne.

Niezwykle zaawansowany technicznie wóz ratowniczy wyprodukowano w firmie Bocar. Jego podwozie to solidna konstrukcja Volvo FL280 4×4, zasilana silnikiem o mocy aż 285 koni mechanicznych. Taki układ napędowy sprawdza się w trudnym terenie i pozwala na szybkie dotarcie do miejsca zdarzenia.

Samochód dysponuje zbiornikiem na wodę o pojemności 3000 litrów oraz dodatkowym zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 300 litrów. Właściwa autopompa może dostarczyć strażakom nawet 1600 litrów wody na minutę. Dodatkowo, wóz jest wyposażony w linię szybkiego natarcia, moduł sanitarny, maszt oświetleniowy i mocną wyciągarkę o uciągu do ośmiu ton.

W skład wyposażenia pojazdu wchodzi również zestaw ratownictwa technicznego, armatura wodno-pianowa, zestaw ratownictwa medycznego, sprzęt burzący, pilarki oraz agregat prądotwórczy. Ten szeroki asortyment narzędzi umożliwia druhom z OSP Jarocin wszechstronne działania w różnorodnych sytuacjach ratunkowych.

Strażacy zdecydowali się nadać swojemu nowemu samochodowi imię „Kali”, które jest hołdem dla Macieja Kaliszaka, Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarocinie. Druhowie podkreślają, że to wyraz uznania za wkład, jaki Maciej włożył w rozwój i rozkwit jednostki.