Rozpoczęcie dnia na drogach w okolicach Jarocina było naznaczone tragedią. Wcześnie rano, kilka chwil po szóstej, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące wypadku na linii kolejowej prowadzącej z Poznania do Kluczborka.

W miejscowości Wyszki na przejeździe kolejowym doszło do tragicznego zdarzenia, w którym samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Na miejsce niezwłocznie udały się jednostki ratownicze, w tym straż pożarna, policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Siła uderzenia była tak duża, że samochód został poważnie uszkodzony.

– Strażacy są obecnie zaangażowani w dostęp do osoby uwięzionej w zniszczonym pojeździe – informuje oficer dyżurny Państwowej Straż Pożarnej w Jarocinie. Ekipy ratownicze dokładnie sprawdzają również, czy w rozbitym aucie nie znajdowały się inne osoby.

Niestety, pomimo wysiłków służb ratowniczych, życia kierowcy auta osobowego nie udało się uratować. Jak potwierdza oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, asp. sztab. Agnieszka Zaworska, na miejsce zdarzenia skierowano dodatkowo 2 zastępy JRG Jarocin, OSP Kotlin, OSP Magnuszewice i OSP Witaszyce.