Adam Pawlicki, obecny burmistrz Jarocina, w oficjalnym oświadczeniu ujawnił swoją decyzję o rezygnacji z udziału w nadchodzących wyborach samorządowych w 2024 roku. Wyraził jednocześnie pełne poparcie dla swojego dotychczasowego zastępcy.

Wybory samorządowe zaplanowane na rok 2024 odbędą się 7 kwietnia. Staną do nich między innymi kandydaci na stanowiska wójta Kotlina oraz burmistrzów: Jarocina, Żerkowa i Jaraczewa. W tych wyborach zostaną również wybrani radni gminni i powiatowi. Pierwsze deklaracje udziału w wyborach już padły, a cała machina wyborcza jest już w ruchu.

W filmie, który jest skierowany do mieszkańców, burmistrz Adam Pawlicki składa życzenia świąteczne i noworoczne. Jednak przed tym, jak to zrobi, chciał podzielić się ważną informacją. Ogłosił, że podjął decyzję o niekandydowaniu na burmistrza Jarocina w nadchodzących wyborach samorządowych.

Chociaż w tym roku szef gminy już nieoficjalnie dał do zrozumienia, że to będzie jego ostatnia kadencja, to jeszcze rok temu mówił co innego. Wyraził wówczas myśl, że po obecnej kadencji porzuci politykę na rzecz życia na wsi i hodowli kur. Wskazał również, że opozycja z niecierpliwością czeka na jego wycofanie z wyścigu wyborczego, próbując w ten sposób zdobyć władzę. Jednak wtedy podjął decyzję, że nadal będzie się ubiegał o stanowisko burmistrza.