Za nami kolejna edycja eventu znanej jako Otyliada 2023 – Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki. Wydarzenie to rozegrało się w noc z 18 na 19 listopada na terenie basenu w mieście Jarocin.

Impreza, której hasło przewodnie to „Cała Polska pływa z nami”, jest zaliczana do największych masowych wydarzeń pływackich na terenie naszego kraju. Zgodnie z informacjami podanymi przez organizatorów, do tej pory w siódmej edycji Otyliady wzięło udział ponad 15 tysięcy uczestników, którzy wspólnie pokonali dystans wynoszący 85.274 km.

Prowadzone są również osobne rekordy dla mężczyzn i kobiet. Najdłuższy dystans wśród mężczyzn – 54,2 km – przepłynął Sebastian Karaś w roku 2016. Natomiast rekordem wśród pań jest wynik 41,75 km, który ustanowiła Aleksandra Bednarek rok później, w 2017 roku.

Otyliada 2023 cieszyła się dużym zainteresowaniem. W jej trakcie o nowe rekordy starało się ponad 1.500 uczestników. Całonocne zmagania zakończyły się o szóstej rano, kiedy to cała Polska przepłynęła łącznie 13.135 km na 35 basenach rozsianych po całym kraju.

Po zakończeniu maratonu, organizatorzy wydarzenia – Aquapark w Jarocinie – ogłosili oficjalne zakończenie zawodów, gratulując zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom za ich postawę, determinację i wytrwałość.