Przygotowania do otwarcia nowego lokalu, Spichlerza Jarocin, w znanym obiekcie Spichlerza Polskiego Rocka na parterze, wkroczyły w decydującą fazę. Wyjątkowy koncert jazzowy w wykonaniu Li`Nards Many Moods będzie atrakcją inaugurującą otwarcie miejsca dla klientów już w najbliższą sobotę. Zajrzeliśmy do środka, aby przybliżyć Wam ofertę tego miejsca.

Miejsce to, na parterze Spichlerza Polskiego Rocka, ma już swoją historię pełną zmian najemców. Od chwili inauguracyjnej dla Spichlerza Polskiego Rocka, która miała miejsce w lipcu 2014 r., aż do czerwca 2017 r., gastronomiczną przestrzeń na parterze tej instytucji muzealnej zarządzała Fundacja FanRock. Decyzja o anulowaniu umowy najmu została podjęta przez Muzeum Regionalne w Jarocinie, co było niespodziewane dla wielu stałych gości, którzy z uznaniem wyrażali się o zarządzaniu tym miejscem przez ekipę FanRock.

W ciągu następnych sześciu miesięcy klubokawiarnię przejęła firma Jarocin Sport. Jednak już na początku 2018 roku, zarządzanie lokalem przekazano Przemysławowi Szydukowi, prezesowi spółki Rock Browar Jarocin. Potem powstał klub „Kontrapunkt”, który funkcjonował do końca lipca.

Katarzyna Świderska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie, potwierdziła latem ubiegłego roku, że dotychczasowy najemca przejawiał już dużo wcześniej zainteresowanie rozwiązaniem umowy najmu. Niewykluczone, że na decyzję tę miały wpływ jego problemy osobiste. Już na początku sierpnia ogłoszony został konkurs na nowego najemcę lokalu w Spichlerzu Polskiego Rocka.