Rok 2024 został oficjalnie ogłoszony rokiem 90-lecia obecności zakonu franciszkańskiego na terenie Jarocina, zgodnie z uchwałą podjętą przez miejscowych radnych. Wszystko rozpoczęło się od uroczystej ceremonii eucharystycznej, która miała miejsce w dzień poprzedni, z biskupem kaliskim Damianem Brylem jako przewodniczącym.

Pierwsza placówka franciszkańska powstała w Jarocinie dokładnie 9 stycznia 1934 roku. Od tego czasu obecność zakonnika z zakonu Franciszkanów stała się nieodłącznym elementem pejzażu tego miasta. Zostały one głęboko zintegrowane z codziennym życiem mieszkańców, realizując szereg inicjatyw skierowanych do społeczności lokalnej i służąc jej poprzez swoją misję.

W związku z tym wielkim jubileuszem, zaplanowano szereg wydarzeń obchodowych na cały rok 2024. Punkt wyjścia dla tych uroczystości stanowiła niedzielna msza. Tego dnia do kościoła wprowadzono relikwie błogosławionego Carla Acutisa. Ten młodzieniec z Asyżu, wykorzystując możliwości internetu, przekazywał nauki Boże.