Magistrat jarociński zaalarmował, że dochodzi do niepokojących zdarzeń związanych z osobami, które udają pracowników urzędu miejskiego. W swoim oficjalnym komunikacie, Urząd Miejski w Jarocinie wyraża obawę, że na cel tych przestępstw pada lokalna społeczność.

Niewiadome osoby używają różnorakich sposobów, aby doprowadzić do wyłudzenia środków finansowych, uzyskania dostępu do prywatnych informacji lub zdobycia kluczy do konta bankowego. Niektórzy z nich podszywają się pod pracowników administracji publicznej, w tym przypadku Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

Ostatnio natomiast mieszkańcy Zakrzewa zgłosili podejrzane działania duetu – mężczyzny i kobiety, którzy twierdzili, że są przedstawicielami jarocińskiego magistratu. Twierdzili, że mają za zadanie przeprowadzić kontrolę systemu ogrzewania domu, próbując w ten sposób zyskać dostęp do wnętrza mieszkania. W odpowiedzi na te zgłoszenia, Urząd Miejski w Jarocinie zaprzeczył prowadzeniu takich działań, apelując do mieszkańców o ostrożność.

Odnośnie wszelkich sytuacji budzących wątpliwości czy podejrzenia, Urząd Miejski Jarocina zaleca kontakt z policją pod numerem telefonu 477-755-200. Apeluje, aby zawsze sprawdzić i zweryfikować tożsamość osób podających się za pracowników urzędu.

Wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące kontroli systemu ogrzewania domu powinny być kierowane bezpośrednio do pracownika magistratu pod numerem telefonu (62) 749-95-62. Przypomina się, że prawdziwi pracownicy urzędu nigdy nie będą prosić o dostęp do prywatnych danych czy środków finansowych.