Dziś do rywalizacji przystąpią strażacy na Miejsko-Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Jarocinie, gdzie zgłosiło się do startu aż 32 zespoły. Kolejny etap zmagań odbędzie się jutro, 16 czerwca, w Sławoszewie, miejscowości położonej w gminie Kotlin.

Zawody strażackie stanowią wyjątkową możliwość dla uczestników do sprawdzenia swojej kondycji fizycznej, umiejętności oraz gotowości na sytuacje pożarowe. Najbardziej wyróżniające się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych mają szansę na udział w zawodach o szczebel wyższy – na poziomie powiatowym.

9 czerwca, poprzedzającą niedzielę, mieli okazję do walki ochotnicy z gminy Jaraczewo. Teraz przyszła pora na gminę Jarocin. W zawodach wystartuje łącznie 32 zespoły strażackie, które będą podzielone na różne kategorie: 5 drużyn MDP damskich, 9 zespołów MDP męskich, 4 drużyny żeńskie składające się z członkiń powyżej 16 lat oraz 14 męskich drużyn również powyżej 16 lat. Czeka ich rywalizacja w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7×50 metrów oraz ćwiczeniu bojowym. Zawodnicy zgromadzą się na stadionie miejskim o godzinie 10.00.

Następnego dnia, 16 czerwca, do konkurencji przystąpią strażacy z gminy Kotlin. Zawody rozpoczną się o godzinie 12.00 na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Sławoszewie. Do rywalizacji przystąpią: 4 MDP męskie, 2 MDP damskie,12 drużyn męskich powyżej 16 lat i 1 drużyna damska powyżej 16 lat. W planach jest również festyn rodzinny z atrakcjami, który ma rozpocząć się o godzinie 14:00.