Pod osłoną dzisiejszego wieczoru, miejski rynek w Jarocinie zyskał nowe, świąteczne oblicze, kiedy to centralnym punktem stała się olśniewająca choinka. Tegoroczny gość specjalny, Święty Mikołaj, jak zwykle przyciągnął tłumy – dzieci i ich rodzice z nieukrywanym entuzjazmem oblegali postać w czerwonym ubraniu. Ochotnicy, którzy chcieli uwiecznić ten moment na zdjęciu, musieli wykazać się nie lada cierpliwością, czekając swojej kolejki.

W piątkowy wieczór 8 grudnia jarociński rynek ożywił się jeszcze bardziej dzięki licznym stoiskom handlowym. Oferta była różnorodna – od produktów spożywczych po świąteczne ozdoby. Oprócz tego, na miejscu można było skosztować takich przysmaków jak belgijskie frytki czy tureckie ciastka takie jak chałwa i baklawa. Szczególnym powodzeniem cieszyły się jednak portugalskie ciasteczka. Przeglądający oferty stoisk mogli również zauważyć lokalnych twórców rękodzieła. Wszystko to stanowiło doskonałą okazję do nabycia unikalnych prezentów na święta.

W pierwszy weekend grudnia, zarówno w Jarocinie jak i w Śmiełowie, odbyły się jarmarki świąteczne. Na jednym z nich, na parkingu przy ulicy Gołębiej w Jarocinie, Święty Mikołaj zrobił niezapomniane wejście, pojawiając się na tandemie.