Stowarzyszenie OPUS z siedzibą w Jarocinie, podjęło inicjatywę organizacji Integracyjnych Zmagań Sportowych. W imprezie sportowej uczestniczyło 40 osób, które reprezentowały 8 różnych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Każdy z tych ośrodków zaprezentował swoją pięcioosobową drużynę, a każda z nich rywalizowała w sześciu odmiennych dyscyplinach. Wśród tradycyjnych elementów programu znalazły się również konkurencje dla opiekunów. Miejsce rywalizacji to teren Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie, gdzie rozgorzała zdrowa sportowa rywalizacja pełna zabawy i uśmiechów. Początek zawodów zaznaczył pokaz Tai Chi.

Ze względu na lokalizację imprezy, która miała miejsce na strzelnicy, nie mogło oczywiście zabraknąć konkurencji związanej ze strzelaniem. To tutaj uczestnicy mieli możliwość przetestowania swojej celności. Dbałość o prawidłowe użytkowanie broni i bezpieczeństwo uczestników leżała w rękach Romana Tomczaka, honorowego członka KBS Jarocin, który pełnił funkcję sędziego.

W tegorocznej edycji zawodów triumfowały zespoły z trzech Warsztatów Terapii Zajęciowej: jarocińskiego, średzkiego oraz gizałkowego. Każda z tych drużyn mogła pochwalić się doskonałym wynikiem.