W wyniku tragicznego wypadku, który miał miejsce w ostatnich dniach października, zmarł 68-letni rowerzysta. Na drodze wojewódzkiej w Bachorzewie pod Jarocinem, rowerzysta został brutalnie potrącony przez samochód, którego kierowca następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Zmienione 1 października przepisy prawa teraz grożą kierowcy do 20 lat pozbawienia wolności za takie czyny.

Tego wieczoru, policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie leżącym nieprzytomnym na jezdni. Niestety, pomimo przewiezienia 68-latka do szpitala, medycy nie byli w stanie uratować jego życia. Badania na miejscu wypadku wykazały, że rowerzysta został potrącony przez pojazd, niestety brakowało świadków, którzy mogliby dostarczyć więcej informacji na temat zdarzenia lub opisać samochód odpowiedzialny za śmiertelne potrącenie.

Aby rozwiązać tę sprawę, funkcjonariusze dokonali dogłębnej analizy nagrań z monitoringu drogowego znajdującego się kilkanaście kilometrów od miejsca wypadku, zarówno w jednym jak i drugim kierunku drogi. Ten skrupulatny proces operacyjny pozwolił na zidentyfikowanie pojazdu, który prawdopodobnie brał udział w zdarzeniu – okazało się nim być ciężarowe Volvo. Dzięki temu funkcjonariusze byli w stanie ustalić tożsamość kierowcy – 37-letniego mieszkańca gminy Jarocin – mówi Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.