Miłośnicy rocka długo czekali na możliwość ponownego uczestnictwa w koncertach na świeżym powietrzu. Trwający 3 dni festiwal w tym roku wyglądał nieco inaczej ze względu na pandemię, ale cieszył się równie dużą popularnością, co zawsze.

Jarocin Festiwal 2021 bez zagranicznych gwiazd

Organizatorzy tegorocznego festiwalu w Jarocinie stanęli przed trudnym zadaniem zorganizowania popularnej imprezy rockowej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano się zrezygnować z występów zagranicznych artystów.

Nie oznacza to, że uczestnicy imprezy nie mieli kogo słuchać. Na jarocińskiej scenie pojawili się znakomici muzycy z Polski. Nie zabrakło również prawdziwych gwiazd — na scenie wystąpili między innymi Hey, Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow, czy Edyta Bartosiewicz. Na scenie nie zabrakło również twórców ostrych brzmień. Znakomite show zapewniły takie zespoły, jak Luxtorpeda, Nocny Kochanek, czy zespół TSA, który po raz pierwszy na jarocińskiej scenie pojawił się 40 lat temu.

Świetna muzyka i klimat

Festiwal w Jarocinie to wydarzenie dedykowane nie tylko miłośnikom ostrzejszych brzmień, ale również ludzi spragnionych towarzystwa, luzu i dobrych imprez. Tegoroczni uczestnicy nie narzekali na ograniczenia związane z pandemią. Klimat i wyjątkowa atmosfera jarocińskiego festiwalu pozostała ta sama, a to jest przecież najważniejsze.

Uczestnicy festiwalu musieli okazać bilet, osobny na koncerty i osobny na pole namiotowe. Po okazaniu biletów otrzymywali opaski, które umożliwiały im swobodne poruszanie się między scenami, terenem koncertów, a polem namiotowym. Uczestnicy byli również zobowiązani do zakrywania ust i nosa oraz do przestrzegania zaleceń organizatorów. Wszystko odbyło się zgodnie z planem.

Imprezy towarzyszące

Na osobną uwagę zasługują imprezy towarzyszące. Artyści, którzy koncertowali z zapałem na jarocińskiej scenie, wcześniej występowali w jarocińskim amfiteatrze. Dodatkowy koncert dla mieszkańców miasta? Nic z tego! Artyści czytali dzieciom. Organizatorzy zaangażowali artystów do bardzo ciekawej inicjatywy.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w serii naprawdę ciekawych warsztatów, które poprzez zabawę promowały wśród dzieci istotne wartości. Maluch mogły poznać magię książek, a także znaczenie ekologii i historię znanych polskich zespołów.

Podczas imprez nie zabrakło również religijnego akcentu. W niedzielę odbyła się uroczysta msza z oprawą muzyczną artystów z zespołu Armia. Msza w intencji zmarłych muzyków jest już festiwalową tradycją.