Legenda polskiego rocka, zespół Dżem, założony pół wieku temu, jest jednym z potwierdzonych wykonawców na najbliższą edycję Jarocin Festiwal. Jednak tym razem grupa wystąpi z nowym frontmanem – Sebastianem Riedlem, synem legendy tej formacji, Ryśka Riedla.

Maciej Balcar, który do 6 kwietnia pełnił rolę wokalisty formacji Dżem, niespodziewanie rozstał się z grupą. To była duża niespodzianka dla wszystkich, gdyż Balcar był częścią śląskiej formacji dłużej niż jej pierwotny wokalista, nieżyjący już Rysiek Riedel. Jego następcą będzie Sebastian Riedel, syn Ryśka.

Zespół wyjaśnił decyzję o zmianie w składzie, mówiąc: „Nasze drogi przecinały się wielokrotnie, by właśnie teraz połączyć się w jedną, wspólną, muzyczną ścieżkę pełną nowych wyzwań”.

Sebastian Riedel to doświadczony muzyk, który od 1993 roku prowadzi swoją formację Cree i nagrał z nią aż osiem albumów. W 2021 roku wydał płyty pod własnym nazwiskiem we współpracy z Piotrem Steczek Kwartet. Na albumie znalazł się utwór „Głos ma dobro, nie zło”, do którego tekst kredytowany jest Ryśkowi Riedlowi. W rozmowie z Interią, Sebastian Riedel opowiadał o tym, jak natknął się na fragment tekstu napisanego przez ojca na starej, pożółkłej kartce. Inspiracją do dokończenia utworu była jego własna walka, która zaowocowała przesłaniem o sile i dobrym kierunku.