Dżem, który ma miejsce wśród najważniejszych zespołów w Polsce, będąc ikoną krajowej muzyki bluesowej oraz znanym ze swych energetycznych występów, zapowiedział swoje pojawienie się na Jarocin Festiwal 2024. Unikalność tego wydarzenia dodatkowo podkreśla fakt, że na czele popularnego zespołu stanie Sebastian Riedel, syn jednego z założycieli grupy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu informuje się, iż bilety są już dostępne do zakupu na stronie internetowej.

Zespół Dżem jest bezsprzecznie uznawany za legendę polskiego bluesa, a jego historia pełna jest dramatycznych chwil i nieprzewidywalnych zwrotów. Ale co najważniejsze, przez całe dziesięciolecia zdobył on serca wiernych fanów, którzy do dziś podziwiają ich twórczość.

Pierwsze kompozycje autorstwa Dżemu pojawiły się na scenie muzycznej w końcu lat 70-tych. Młodzi artyści marzyli o tym, aby wystąpić na festiwalu w Jarocinie w 1980 roku. Mimo że nie zdobyli głównych laurów podczas imprezy Rytmów Młodych, osiągnęli coś o wiele ważniejszego – zyskali rozgłos i zainteresowanie publiczności. W 1981 roku Dżem zaszczycił swoją obecnością na wielu festiwalach i przeglądach muzycznych, w tym ponownie w Jarocinie, ale już jako gwiazda festiwalu. To właśnie wtedy powstały ich pierwsze profesjonalne nagrania, takie jak „Paw” czy „Whisky”, które przyniosły zespołowi ogromny sukces.

W 1984 roku Dżem wydał przeboje takie jak „Dzień, w którym pękło niebo” i „Wokół sami lunatycy”. Podczas prac nad swoim debiutanckim albumem, grupa nagrała na żywo kasetę „Dżem” podczas Famy w Świnoujściu oraz wydała rok później album „Cegła”, które oba zapisały się złotymi zgłoskami na kartach historii polskiego bluesa i rocka.