Można żartobliwie powiedzieć, że w światku przestępczym napadanie na bankomaty stało się modne. Dlaczego ktoś uznaje wysadzenie pancernej budki za opłacalne i bezpieczne? Nie wiadomo, ale tym razem napad faktycznie się udał. Czy to może zachęcić kolejnych złodziei do wysadzania bankomatów?

Okradziono bankomat w Kamionkach

Do zdarzenia prawdopodobnie doszło w czwartek, ponieważ sprawę zgłoszono na policję w nocy z czwartku na piątek (z 19 na 20 sierpnia). Bankomat został wysadzony w miejscowości Kamionki,  a ładunek wybuchowy był na tyle skuteczny, że włamywaczom istotnie udało się ukraść pewną sumę pieniędzy z wnętrza bankomatu. Operacja zakończyła się sukcesem, zwłaszcza że jak dotąd nie wiemy, kto jest odpowiedzialny za włamanie.

Zastanawiacie się zapewne, jakim sposobem złodzieje wysadzili bankomat niezauważeni. Informacje podane przez policję wskazują, że zniszczony bankomat zauważono jakiś czas po zdarzeniu. Tę sytuację łatwo jest zrozumieć, kiedy odkryjemy specyfikę okolicy, w jakiej znajdował się bankomat.

Kamionki to nieduża miejscowość licząca sobie nieco ponad 4500 mieszkańców. Bankomat był umieszczony w ścianie niedużej galerii handlowej, która nazywana jest Mini Galerią. W godzinach wieczornych trudno spodziewać się w tej okolicy tłumów. Sklepy zamknięte, a ludzie zajmują się w tym czasie czymś ciekawszym, niż wystawanie pod budynkiem galerii.

Pusta okolica stworzyła idealne warunki do działania włamywaczy. Złodzieje mieli wystarczająco dużo czasu, by wysadzić bankomat należący do banku Santander, a także, by uciec z pieniędzmi.

Policja szuka sprawców

Uszkodzony bankomat i zniszczoną ścianę galerii handlowej zauważyli policjanci z nocnego patrolu. Była 3 w nocy i prawdopodobnie było już kilka godzin po włamaniu. Natychmiast zwołano policyjnych techników, którzy szukają tropów na miejscu zdarzenia. Policjanci szukają sprawców.

To już 2 wysadzenie bankomatu na terenie Wielkopolski. Być może poprzednia złodziejska akcja zainspirowała pewne jednostki do działania. Być może złodzieje pochodzą z Kamionek lub pobliskich miejscowości. Na razie policja jest w trakcie ustalania poszlak.