Policja z Jarocina sformułowała oskarżenia przeciwko mieszkańcowi gminy Kotlin. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie dwóch włamań oraz kradzieży na terenie Kotlina w marcu i maju tego roku. Jeżeli sąd uzna go za winnego, grozi mu surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W marcu bieżącego roku, jarocińscy funkcjonariusze odnotowali dwa zgłoszenia dotyczące przestępstw popełnionych na terenie Kotlina. Pierwsze z nich dotyczyło kradzieży z terenu lokalnej firmy. Złodziej ukradł 15 kanistrów z olejem silnikowym, podnośniki hydrauliczne i inne sprzęty, których wartość oszacowano na 3150 zł. Drugie zgłoszenie dotyczyło włamania do domu w trakcie budowy. Według informacji zebranych przez policję, sprawca wyłamał ościeżnicę drzwi wejściowych i wkroczył do środka. Uprowadzono różne przedmioty, w tym drabinę i odkurzacz, a szacunkowe straty wyniosły blisko 5 tysięcy złotych.

Podczas analizy tych spraw, śledczy przeprowadzili czynności na miejscu zdarzenia i skontrolowali punkty skupu złomu znajdujące się na terenie powiatu jarocińskiego.

W maju, policja otrzymała kolejne zgłoszenie dotyczące włamania w Kotlinie. Tym razem dotyczyło to ciężarówki, do której zbiornika paliwa ktoś się włamał. Sprawca złamał kłódkę i ukradł 300 litrów paliwa.

Policjanci powiązali to zdarzenie z wcześniejszymi. Po przeprowadzeniu dalszych czynności, w tym analizy nagrań z kamer monitoringu, zidentyfikowali sprawcę. Okazał się nim być 39-letni mieszkaniec gminy Kotlin. Mężczyzna został zatrzymany 15 maja na terenie powiatu pleszewskiego przez lokalnych funkcjonariuszy.