W Potarzycy, która znajduje się rzut beretem od Jarocina, buduje się 78 mieszkań czynszowych, które będą atrakcyjne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Budowa mieszkań czynszowych jest częścią planu rozwoju gminy Jarocin.

Nowoczesne mieszkania dla rodzin

Powstające właśnie osiedle mieszkaniowe w Potarzycy jest częścią większego planu. W gminie Jarocin powstało dotychczas ponad 350 mieszkań czynszowych, a kolejne 78 zostanie oddanych do użytku już na początku przyszłego roku. Mieszkania będą wykończone pod klucz.

Osiedle będzie składało się z mieszkań dwu- i trzypokojowych. Mniejsze o powierzchni 35 m2, a większe o powierzchni 55 m2. Same lokale to jeszcze nie wszystko. W pobliżu znajdują się miejsca do rodzinnej rekreacji, a w najbliższym czasie powstaną kolejne.

Zwraca się również uwagę na obecność dobrych szkół w okolicy. Wszystkie te pozytywy wspólnie tworzą przestrzeń dobrą do życia i rozwoju, zwłaszcza najmłodszych.

Warto również wspomnieć, że Potarzyca jest dobrze skomunikowana z Jarocinem, dlatego o dojazd do pracy nie trzeba się martwić. Warto o tym wspomnieć, ponieważ niektórzy mogą obawiać się mieszkania w małej gminie wiejskiej. Wiele wskazuje na to, że Potarzyca wkrótce stanie się jedną z dzielnic Jarocina.

Kto może ubiegać się o mieszkanie czynszowe?

Celem nowego osiedla w Potarzycy jest wzmocnienie lokalnej, świetnie wyposażonej szkoły. Jeśli więc jesteście rodzicami i zdecydujecie się zapisać swoje dziecko lub dzieci do lokalnej placówki, macie większe szanse na otrzymanie przydziału.

Mieszkania czynszowe to własność gminy. Najem takiego mieszkania wiąże się ze znacznie niższymi kosztami utrzymania. Jednak, aby móc zamieszkać w mieszkaniu czynszowym, trzeba spełniać określone kryteria. Najważniejszym z nich jest niski dochód.

W przypadku lokali dostępnych od przyszłego roku w Potarzycy pierwszeństwo mają przede wszystkim rodziny z dziećmi. Tak jest zresztą w każdej gminie. Szansę na uzyskanie mieszkania z niskim czynszem mają również osoby, które zgłoszą się do urzędu z powodu trudnych do życia warunków w obecnym miejscu zamieszkania.