Co najmniej od kilku lat prowadzone są akcje społeczne mające na celu uświadomienie ludzi, że trzymanie psów w budach na łańcuchach to dręczenie zwierząt. Niestety, mimo że mamy XXI wiek i dostęp do internetu, wciąż niewiele osób wykorzystuje tę możliwość do samorozwoju. Nie wiadomo, co mieli w głowie właściciele dwóch psów, które powoli umierały z głodu przykute łańcuchami w opuszczonej posesji.

Interwencja schroniska w miejscowości Jaraczewo

O dramatycznej sytuacji psów przebywających na jednej z posesji w Jaraczewie dowiedzieli się pracownicy schroniska w Radlinie. Szybko podjęto działania, których celem było uratowanie opuszczonych zwierząt.

Jak się okazało, posesja nie była zamieszkana. Uwięzionych psów nie dokarmiano już od dłuższego czasu. O tym, że przebywały na łańcuchach naprawdę długo, świadczyły również powrastane w skórę sznurówki i inne elementy skleconej amatorsko obroży.

Zgodę na interwencję w sprawie psów wydał Urząd Miasta. Schronisko w Radlinie udostępniło drastyczne zdjęcia, które poruszą każdego, kto ma w sobie przynajmniej cień sumienia. Trudno sobie wyobrazić, dlaczego dwa przyjazne kundelki skazano na taki los.

W schronisku w Radlinie szybko zajęto się wystraszonymi psami, które szybko zaczęły dochodzić do siebie. Rany na szyi powoli się goją, zwierzęta odrobaczono i umyto, a poświęcony im czas i uwaga zaowocowały wzrastającym zaufaniem.

Nie bądźmy obojętni na los zwierząt

Właściciel cudem uratowanych psiaków pewnie nie zapłaci nawet grzywny za to, co zrobił. A takie kary mogłyby być świetnym sposobem na zasilenie budżetu schronisk. Tymczasem sadyści i zbrodniarze nie ponoszą żadnych konsekwencji za krzywdzenie zwierząt, a schroniska nie mają pieniędzy. Gdzie tu sprawiedliwość?

Być może uważasz, że zwierzę jest gorsze od człowieka, ale musisz wiedzieć, że tak samo czuje ból i rozpacz. Czy krzywdzenie niewinnych nie odbiera nam przypadkiem człowieczeństwa?

Apelujemy do wszystkich: nie bądźmy obojętni na los zwierząt. Reagujmy na krzywdę, na przykład dzwoniąc po pomoc do straży miejskiej. To nic nie kosztuje!