Na początku grudnia doszło w Jarocinie do niecodziennego zdarzenia. Ktoś postanowił upiększyć miejską hulajnogę należącą do firmy Blinkee. Klasyczna hulajnoga zamieniła się w kolorowy pojazd, co wygląda ciekawie. Mimo wszystko artysta nie otrzymał zgody na swoją pracę, dlatego jest obecnie poszukiwany jako wandal.

Hulajnoga podzieliła Jarocin

Elektryczne hulajnogi są obecnie bardzo popularne w Polsce. To ciekawa alternatywa dla rowerów, bardzo lubiana szczególnie przez młodzież. Na tej podstawie można sądzić, że upiększeniem hulajnogi należącej do firmy Blinkee zainteresował się jakiś młody, uzdolniony człowiek.

Nudna hulajnoga nakładem sporej pracy zamieniła się w kolorowe dzieło pełne rysunków i graffiti. Pojazd zdobią liczne motywy czaszek, co z pewnością trudno uznać za ozdobę przyjazną rodzinie. Ozdobiona hulajnoga prezentuje buntowniczy, rockowy styl, który spodobał się wielu mieszkańcom Jarocina.

Internauci twierdzą, że hulajnoga w końcu wygląda fajnie. Mnóstwo osób deklaruje także, że mogłoby takim sprzętem poruszać się po mieście. Zdecydowana większość użytkowników Facebooka uważa, że odmieniona hulajnoga w Jarocinie jest przejawem sztuki, nie wandalizmu.

W tym momencie wracamy do odwiecznego sporu, czy graffiti jest sztuką, czy może wandalizmem? Odpowiedź jest prosta, jeśli weźmiemy pod uwagę przepisy. Cudzego mienia nie wolno ruszać.

Blinkee poszukuje jarocińskiego wandala

Mimo że post firmy Blinkee spotkał się raczej z niefrasobliwym odbiorem, sam właściciel hulajnóg miejskich traktuje sprawę poważnie. Firma prosi o pomoc w dotarciu do wandala, który prawdopodobnie nie zgłosi się sam.

Blinkee otrzymał również sporo głosów poparcia. Hulajnoga być może wygląda ciekawie i zachęca do przejazdów, ale nie zmienia to faktu, że została odmieniona bez zgody właściciela. To tak, jakby ktoś przemalował nam elewację domu, uznając, że w ten sposób wyrazi się artystycznie. Nie oznacza to jednak, że odmieniona elewacja przypadnie nam do gustu. Wszelka ingerencja w wygląd cudzego mienia to wandalizm, dlatego jarociński artysta nie może liczyć na wyrozumiałość.

Niektórzy czekają na kolejne prace odważnego artysty-wandala. A Wy co sądzicie o odmienionej hulajnodze? Ciekawy artykuł na temat sztuki możecie przeczytać tutaj: https://infojaroslaw.pl/prawdziwa-sztuka-zawitala-do-jaroslawia/.