Świat nastolatków bywa bezlitosny. O tym, że dzieci potrafią być bardzo brutalne, nikomu nie trzeba przypominać. Do przejawu agresji doszło niedawno w Jarocinie. Grupa chłopaków z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Jarocinie zwabiła jednego z uczniów za teren szkoły i brutalnie zaatakowała. Powodem napaści było niestosowne zachowanie 15-latka w stosunku dziewczyny jednego z napastników.

Pobity za komentarz w sieci

Nastolatek z Jarocina przekonał się, że to, co piszemy w sieci, ma wpływ na nasze realne życie. W internecie nie jesteśmy anonimowi. 15-latek napisał negatywny komentarz w stosunku jednej z uczennic, co bardzo ją zraniło i rozwścieczyło jej chłopaka. Grupa uczniów postanowiła wymierzyć sprawiedliwość i ukarać 15-latka. Warto wspomnieć, że 15-latek przeprosił za swoje zachowanie i były to przeprosiny szczere. Jego zachowania nie można usprawiedliwić, ale z pewnością nie zasłużył na tak brutalną karę.

Nagranie z pobicia trafiło do sieci

Nastolatkowie zorganizowali się i postanowili zwabić 15-latka za szkołę, gdzie nie było monitoringu. Napastnicy zasłonili twarze i zastraszali 15-latka, by ten nikomu nie mówił o napaści. Być może wszystko utrzymano by w tajemnicy, gdyby nie fakt, że jeden ze zgromadzonych nagrał pobicie i wrzucił materiał do sieci. Teraz policja dysponuje solidnym materiałem dowodowym. 15-latek na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń i w porę poinformował swoich rodziców. Chłopak odniósł niewielkie szkody fizyczne, ale to wydarzenie z pewnością na długo zostanie w jego pamięci.

Policja zajmuje się sprawą, która zostanie skierowana do sądu rodzinnego. Sprawcy zostali rozpoznani i przesłuchani przez policję, a poszkodowany 15-latek jest objęty wsparciem psychologa.