Dane z początku sierpnia 2021 roku wskazują, że liczba zaszczepionych wzrosła. W powiecie jarocińskim na ten moment zaszczepiło się 46% społeczeństwa.

Wskaźnik szczepień w powiecie jarocińskim

Biorąc pod uwagę sumę szczepień z poszczególnych gmin w powiecie jarocińskim, mamy 46% zaszczepionych. Dzięki temu powiat plasuje się na 107 miejscu w Polsce pod względem ilości zaszczepionych osób.

W powiecie jarocińskim największym wskaźnikiem szczepień, bo na poziomie 47,65% może pochwalić się gmina Jarocin. Najsłabiej wypada gmina wiejska Kotlin z ilością zaszczepionych na poziomie 41,07%.

Osoby, które jeszcze nie skorzystały z bezpłatnego szczepienia, wciąż mogą to zrobić. Możliwości jest mnóstwo, od bezzapisowych szczepień co jakiś czas organizowanych w różnych miastach w Polsce, po internetową rejestrację. Najprostszym sposobem jest chyba telefon do wybranego punktu szczepień. W ten sposób możemy zarejestrować się na szczepienie w dogodnym dla nas miejscu. Potem wystarczy zaczekać na swoją kolej, zabrać dowód (chodzi o PESEL) i przyjąć szczepionkę.

Dlaczego warto się zaszczepić?

Polska od kilku miesięcy jest swego rodzaju polem bitwy dla zwolenników i przeciwników szczepień. Bez względu na to, jakie mamy zdanie na ten temat, praktycznie nie mamy wyjścia. Szczepienie jest naszą jedyną szansą na powrót do normalności albo do stanu bliskiego rzeczywistości sprzed pandemii.

Według ekspertów szczepionka chroni także przed groźnym wariantem Delta, który daje trudne do rozpoznania objawy, całkowicie inne od tych, które znaliśmy do tej pory. Wariant Delta atakuje nasz układ pokarmowy i jest jeszcze bardziej niebezpieczny od poprzednich wariantów koronawirusa.

Szczepionka zmniejsza ryzyko zachorowania na koronawirusa lub sprawia, że przechodzimy chorobę łagodnie. Im więcej osób się zaszczepi, tym większe mamy szanse na pokonanie pandemii. Wysoki wskaźnik szczepień ochroni nas również przed kolejnym lockdownem, o którym mówi się coraz więcej w kontekście nadchodzącej jesieni i czwartej fali koronawirusa.