Święta Bożego Narodzenia już niedługo i wielu z nas właśni teraz kupuje bliskim prezenty. To najlepszy czas dla internetowych oszustów. Tymczasem jarocińscy policjanci tylko w tym roku odnotowali 82 zgłoszenia dotyczące przestępstw w internecie. Specjalna grupa policyjna (Orły Jarocina) ostrzega przed sprytnymi złodziejami działającymi w sieci.

Orły Jarocina aktywnie walczą z oszustami

Policjantom niełatwo jest przyjmować zgłoszenia, w których ofiara przestępcy traci wszystkie oszczędności i pieniądze na życie. Niestety, dotarcie do internetowych złodziei jest trudne. Mimo tego policjanci z grupy sportowej Orły Jarocina nie dają za wygraną i robią wszystko, by oszustów złapać. Co więcej, starają się zapobiegać kolejnym oszustwom, ostrzegając mieszkańców gminy przed sztuczkami złodziei.

Można się spodziewać, że w przyszłości cyberzłodzieje będą stanowić coraz liczniejszą grupę. Dlatego zakupy internetowe, a także sprzedaż produktów w internecie, powinny odbywać się we współpracy ze zdrowym rozsądkiem. Nie należy klikać linków do płatności wysyłanych przez klientów lub sprzedawców w wiadomościach prywatnych (dotyczy m.in. OLX, Allegro czy Vinted). Sklepy należy również sprawdzać.