W minioną niedzielę w Jarocinie odbył się VIII Festyn Kolejowy organizowany przez Towarzystwo Kolei Wielkopolskiej. I mimo że wciąż mamy kalendarzowe lato, pogoda była raczej jesienna. Zimno i deszcz zestresowały organizatorów wydarzenia, obawiających się braku zainteresowania festynem. Jak się jednak okazało, w Jarocinie nie brakuje miłośników kolejnictwa — na wydarzenie przyszły tłumy.

VIII Festyn Kolejowy podbił serca mieszkańców Jarocina

Muzeum Kolejowe prowadzone przez Towarzystwo Kolei Wielkopolskiej to efekt pasji i zaangażowania osób prywatnych. Przy Parowozowni znajdują się odrestaurowane maszyny, ocalone przed niszczącym wpływem czasu i zapomnienia. Muzeum jest jedną z popularniejszych atrakcji Jarocina (zobacz również: Zabytki Jarocina, które musisz zobaczyć!), dlatego coroczny Festyn Kolejowy cieszy się niemałym zainteresowaniem. Nie da się ukryć, że zabytkowe lokomotywy i wagony są czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. W tym roku organizatorzy Festynu Kolejowego trafili na niespodziewany problem — pogodę. Nie było pewności, czy ludzie zechcą oglądać przygotowane eksponaty w trakcie ewidentnej niepogody. Na szczęście VIII Festyn Kolejowy podbił serca mieszkańców Jarocina mimo deszczu i zimna!

Nieustraszone rodziny z dziećmi na Festynie Kolejowym

Niedzielny festyn przyciągnął mnóstwo rodzin z dziećmi. Organizatorzy wydarzenia zadbali, by atrakcji dla najmłodszych nie zabrakło. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się makiety kolejowe. Nie zabrakło również filmów i eksponatów przygotowanych do zwiedzania. Festyn łączył atrakcje z lekcją historii, dzięki czemu młode pokolenie obecne na pikniku mogło wzbogacić się o solidną porcję wiedzy. Stałym elementem Festynu Kolejowego jest również zbiórka na odrestaurowanie nowego eksponatu. W tym roku zbierano na odnowienie polskiej drezyny spalinowej z 1952 roku.