Świadkowie kradzieży, do której doszło w jednym z popularnych supermarketów w Jarocinie, przyznają, że takiego zdarzenia zupełnie się nie spodziewali. Kradzież kradzieżą, ale żeby za elektronarzędzia grozić ochroniarzowi nożem? Tak właśnie było i na szczęście nie doszło do tragedii. Dzięki współpracy policjantów i ochroniarzy sprawcę udało się złapać. Nie działał on jednak sam.

Ciężka zmiana dla ochroniarza

Do kradzieży doszło w biały dzień, kiedy w popularnym jarocińskim supermarkecie było wielu klientów. Tłumy nie przeszkodziły jednak ochroniarzowi w wykonywaniu obowiązków. Mężczyzna zdał sobie sprawę, że trzech klientów sklepu zachowuje się podejrzanie. Wkrótce później zobaczył, jak jeden z mężczyzn kradnie elektronarzędzia. Wtedy ochroniarz wkroczył do akcji, chcąc powstrzymać złodzieja.

Nikt nie spodziewał się, że złodziej okaże się również agresorem. Kiedy ochroniarz usiłował wymusić zwrot sprzętu i zatrzymać złodziei, jeden z mężczyzn wyciągnął nóż. Niewiele brakowało, by ochroniarz otrzymał co najmniej cios. Na szczęście napastnik zdecydował się na ucieczkę, podobnie jak jego towarzysze. Ochroniarz szybko ochłonął i podjął dalszą akcję mającą na celu schwytanie niebezpiecznych mężczyzn.

Zatrzymano jednego mężczyznę

Ostatecznie udało się złapać jednego z mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież. Media nie wiedzą, czy był to nożownik. Wiadomo jedynie, że noża przy nim nie znaleziono. Zamiast tego udało się odzyskać elektronarzędzia, które w całości wróciły do sklepu. Tymczasem trwają poszukiwania dwóch pozostałych mężczyzn odpowiedzialnych za zdarzenie. Na ten moment wiadomo, że zatrzymany mężczyzna ma 35 lat i jest obywatelem Gruzji, mieszkającym w Polsce, a dokładniej w powiecie poznańskim.

Miejmy nadzieję, że wkrótce uda się zatrzymać również dwóch pozostałych mężczyzn. Kradzież z groźbą ataku nie jest już zwykłym złodziejstwem. Nie wiadomo bowiem, do czego taka osoba jest w stanie się posunąć, by zdobyć upatrzony towar. Szczęśliwym zrządzeniem losu tym razem nikomu nic się nie stało.

Przeczytaj również: https://www.kielceinformacje.pl/2022/05/trzech-mieszkancow-kielc-napadlo-na-kolekture-gier/.