Jarocin staje się miastem prężnie rozwijającym i podejmującym się coraz śmielszych inwestycji. Władze miasta nie zapominają jednak o samych mieszkańcach, dla których także przygotowano wiele interesujących programów. Warto wspomnieć, że w tym roku miasto przeznaczyło na półkolonie dla dzieci prawie 350 tys. zł. Wdrożono również nowoczesny program pomocy dla osób starszych.

Wakacyjne projety dla dzieci

Wakacje to czas radości i urlopów, ale dorośli nie są w stanie spędzać z dziećmi całych wakacji, by te się nie nudziły. Rodzinne wyjazdy trwają średnio kilka dni, a w tym roku wiele rodzin będzie zmuszonych zrezygnować z większych podróży. Z pomocą przychodzą więc letnie obozy i półkolonie dla dzieci. Jarocin wygospodarował na ten cel blisko 350 tys. zł. Pieniądze te podzielono i rozdysponowano między ośrodki i stowarzyszenia organizujące zajęcia i atrakcje dla dzieci i młodzieży w Jarocinie. Dzięki dofinansowaniu dzieci mogą bezpłatnie skorzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji. Nie będą się nudzić, a rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie pracować.

Elektroniczne wsparcie dla seniorów

Pomoc od miasta otrzymali także seniorzy, a konkretnie osoby schorowane i samotne. Z pomocą przyszły nowoczesne, elektroniczne opaski, za których pomocą starsza osoba może wezwać pomoc. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, by na miejsce wezwania w kilka chwil przybyła karetka pogotowia. A to nie wszystkie wspaniałe funkcje opaski. Monitoruje ona stan ciśnienia i tętna, a także posiada czujnik upadku. Opaska sygnalizuje również moment zdjęcia z dłoni i ma opcję odbierania połączeń przychodzących. To taki nowoczesny zegarek, dzięki któremu każdy senior może poczuć się bezpieczniej. Opaska działa bowiem całą dobę i jest zawsze przy ciele, co naprawdę ułatwia wezwanie pomocy w momencie wypadku, czy nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Miasto uzyskało dofinansowanie na wprowadzenie opasek. W najbliższym czasie pomoc otrzyma 120 seniorów z Jarocina.