W Jarocinie otworzono niedawno sklep znanej sieci dyskontów z akcesoriami do domu. Sieć tę uważa się za najszybciej rozwijającą się spółkę handlową w Europie. Gdziekolwiek się nie pojawi, tam cieszy się niesamowitym uznaniem. Mowa oczywiście o sklepie Action, który obok Kik i PEPCO jest obecnie jednym z najpopularniejszych sklepów niespożywczych w Polsce.

Dlaczego tanie sklepy z akcesoriami są tak popularne?

Ładne i tanie akcesoria do domu, podobnie jak ubrania i przedmioty do szkoły, przyciągają i zatrzymują wzrok. Niskie ceny powodują, że możemy zrobić całkiem spore zakupy, wracając do domu z pełną siatką łupów. A zakupy wywołują w nas pozytywne emocje, przez co naprawdę trudno jest oprzeć się kuszącym cenom i pięknym produktom, które tylko czekają, by wrócić z nami do domu. A że w dobie inflacji ciężko jest znaleźć pieniądze na zbytki, tanie dyskonty są odwiedzane jeszcze chętniej, niż dotychczas. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w tego typu sklepach możemy znaleźć tanie przybory szkolne i tanie ubrania. Ma to duże znaczenie w przypadku dzieci, a jak wiadomo, to właśnie na klientach w postaci dzieci można najwięcej zarobić.

Tanie sklepy: korzystne, czy niekoniecznie?

W pierwszych latach XXI wieku w Polsce ładne przybory szkolne były niesamowicie drogie. W związku z tym były dostępne jedynie dla garstki uczniów. Obecnie każdy ma dostęp do ładnych, choć niekoniecznie dobrych jakościowo rzeczy. Trudno się temu oprzeć, zwłaszcza gdy ma się naście lat i słabość do krzykliwych ozdób. A i dorośli nie są obojętni na kolorowe przybory do pisania, właśnie dlatego, że za czasów naszego dzieciństwa takie rzeczy nie były dostępne.

Tanie dyskonty mają również swoją ciemną stronę. Przede wszystkim są nieekologiczne i skłaniają nas do wydawania pieniędzy na rzeczy niepotrzebne. Po dokładnym zsumowaniu wydatków może się okazać, że w tanim dyskoncie nabiliśmy sobie wysokie paragony. Do takich sklepów trzeba więc chodzić z konkretnie wyznaczonym budżetem.

Przeczytaj również: https://www.bestsellers.pl/zakupy-podczas-inflacji-jak-zaoszczedzic-na-zakupach-w-4-krokach/.