Uczniowie klas czwartych szkół podstawowych w Jarocinie po raz kolejny wezmą udział w wyjątkowym projekcie finansowanym przez miasto. Dla 10-latków przewidziano bezpłatne zajęcia pływackie, dzięki którym będą mogły rozwijać swoje umiejętności i zadbać o zdrowie. Akcja jest możliwa dzięki wsparciu ze strony funduszy norweskich.

100 tysięcy złotych na naukę pływania

Miasto pozyskało wsparcie z budżetu funduszy norweskich, co pozwoliło na kontynuację popularnego programu bezpłatnej nauki pływania dla dzieci. Gmina wyda aż 100 tysięcy złotych na realizację projektu, ale z pewnością jest to inwestycja warta pieniędzy! Mówimy bowiem o najmłodszych mieszkańcach Jarocina i okolic.

Bezpłatne zajęcia pływackie są częścią projektu o nazwie Jarocińska Akademia Zdrowia. Ten projekt z kolei jest częścią większego programu Jarocin Miastem Jutra, w ramach którego w gminie realizowane są rozmaite przedsięwzięcia z korzyścią dla mieszkańców. Swoje zajęcia mają również seniorzy, mogący przeciwdziałać swoim problemom zdrowotnym dzięki wsparciu fizjoterapeutów, diabetyków, internistów i dietetyków.

Pływanie to szereg korzyści dla zdrowia!

Nauka pływania to niewątpliwa atrakcja dla dzieci, a przy okazji świetny sposób na to, by zachęcić najmłodszych do aktywnego trybu życia. Pasję do sportu należy budzić już od najmłodszych lat. Wiąże się to z szeregiem korzyści czerpanych przez całe dalsze życie. Pływanie jest rodzajem aktywności fizycznej, która nie obciąża organizmu tak bardzo, jak sporty innego rodzaju. Pływanie jest bezpieczne dla naszych stawów, a przy okazji pozwala na relaksujące i przyjemne spędzenie czasu.

Regularna aktywność fizyczna to przede wszystkim skuteczny sposób na wzmocnienie organizmu i walkę z otyłością. Jakość jedzenia w ostatnich dziesięcioleciach znacznie się pogorszyła. Dlatego coraz więcej osób zmaga się z nadwagą, która dla zdrowia nie jest korzystna, niezależnie od wieku. Zajęcia sportowe organizowane w szkołach są więc niezwykle cenne, zwłaszcza że dla wielu dzieci to jedyne źródło aktywności fizycznej.