Martwią Was rosnące ceny paliwa? Już od nowego roku będziecie mogli zaoszczędzić na dojazdach do szkoły lub pracy. Burmistrz Jarocina potwierdził bezpłatne przejazdy komunikacją w mieście. Darmowe przejazdy mają obowiązywać od nowego roku. Wraz z początkiem 2023 roku zrealizuje się więc prośba mieszkańców miasta o darmowy transport publiczny. Na tę decyzję długo czekano.

Długo wyczekiwana bezpłatna komunikacja miejska w Jarocinie

Niektóre gminy decydują się na bezpłatną komunikację miejską, godząc się na pokrywanie kosztów utrzymania miejskich linii autobusowych. Obietnica darmowej komunikacji pojawiła się także w Jarocinie i to jakiś czas temu. Decyzję o bezpłatnych przejazdach odwlekano, ustalając nawet warunek, że brak biletów zacznie obowiązywać, dopiero gdy miasto wyposaży się w elektryczne autobusy.

Mieszkańcy Jarocina powoli zaczęli tracić nadzieję na darmowe przejazdy na terenie Jarocina. Tymczasem szef Jarocińskich Linii Autobusowych pod koniec września zapowiedział korzystne zmiany. Po pierwsze, bilety nie będą droższe, a po drugie od nowego roku staną się zupełnie zbędne.

Burmistrz Jarocina zabiera głos w sprawie

To obecny burmistrz Jarocina swego czasu ogłosił, że dokona starań, by w przyszłości autobusy w mieście oferowały bezpłatne przejazdy. Teraz przyznał, że udało mu się dotrzymać tej obietnicy. A co z pieniędzmi? Wyniki JLA pozwalają sądzić, że darmowa komunikacja autobusowa będzie idealnym zastępstwem dla samochodów. Tym sposobem powietrze w mieście będzie czystsze. Brak biletów to najlepsza motywacja do korzystania z transportu publicznego. Burmistrz oszacował, że miasto będzie dokładać do komunikacji autobusowej około 200 tys. zł rocznie.