W ostatnich tygodniach gmina Jarocin ogłosiła akcje skierowane do lokalnej młodzieży i seniorów. To dwa osobne projekty będące częścią społecznego rozwoju miasta. Gmina otrzymała nawet dofinansowanie na wsparcie rozwoju kulturalnego seniorów. Z ciekawych, bezpłatnych wydarzeń będzie mógł skorzystać każdy, kto ukończył 60 rok życia.

Jarocin Miastem Jutra

Gmina Jarocin zaangażowała się w dwa duże projekty. Jeden z nich jest skierowany do młodzieży i dotyczy streetworkingu. To program szkoleniowy dla animatorów i instruktorów, a jego celem jest pomoc w dotarciu do potrzeb młodzieży, zwłaszcza tej z marginesu społecznego. Jednym z elementów programu będzie cykl spotkań z młodzieżą. Streetworking pomaga młodym rozwijać swoje umiejętności, nabywać wiedzę i wiarę we własne możliwości.

Zajęcia dla młodzieży są niezwykle istotne. Dzisiejsza młodzież wymaga wsparcia w nabywaniu umiejętności społecznych i nie tylko. To ważne, by umieć do nich trafić z pomocą i wiedzieć, jak z nimi rozmawiać. Właśnie z tego powodu tak wiele osób prywatnych i przedstawicieli różnych organizacji zdecydowało się wziąć udział w projekcie, którego efekty zostaną podsumowane w publikacji cyfrowej.

3 miliony złotych dla lokalnych seniorów

Drugim projektem, w który zaangażowano się w gminie, jest wspieranie rozwoju kulturowego seniorów. Dzięki dofinansowaniu, które wyniosło nieco ponad 3 miliony złotych, lokalni seniorzy zyskają dostęp do bezpłatnej rozrywki. Pierwszym wydarzeniem był wczorajszy koncert z okazji Dnia Kobiet. Dla osób powyżej 60 roku życia był on bezpłatny.

Z kolei Jarocińskie Centrum Usług Społecznych zorganizuje dla seniorów zajęcia taneczne, fotograficzne i malarskie. Będzie ciekawie, aktywnie i z pewnością także zabawnie!

Program skierowany do osób starszych sfinansowano z pieniędzy Europejskiego Funduszu Społecznego. Warsztaty i spotkania dla osób powyżej 60 roku życia potrwają do września 2023 roku. Więcej informacji na temat planowanych spotkań uzyskacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, która współorganizuje przedsięwzięcie.